Forum winiarskie

Pełna wersja: Pierwsze zlanie znad osadu co dalej?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zlalem swoje wino z jablek i sliwek znad osadu po miesiacu fermentacji. Poprostu przestalo fermentowac i zaczelo sie klarowac.
1)Teraz jakie czynnosci dalej/?
2)Ile czasu trzymac takie wino przy klarowaniu?
3)Kiedy zlewac do butelek?
4)Czy to prawda ze wino z jablek trzeba szybko wypic bo nie nadaje sie do trzymania ponad rok?

Zlałem wino znad osadu za pomocą rurki do wiaderka. umyłem gąsior i znów wlałem wino i zatkałem rurka fermentacyjną
4) mi wino z jabłek stoj już 3 lata i 6 ms jak otwieram to taki piekny bukiet że chcem całą butelke wypić heh wino musi stać jak najdłużej
3) moim zdaniem po 2ms od momentu zlewania Smile
add 2) aż się wyklaruje Wink
a winko nastawiałeś z odciśniętego soku czy z owoców? i jakiego koloru jest taka mieszanka?
1. Czekasz aż się sklaruje. Jeżeli znowu nazbiera się osadu na dnie to zlewasz. Przy czym nie zlewaj zbyt często bo się napowietrzy. Poczekaj aż tego osadu będzie sensowna ilość bądź jak przestanie się odkładać.
2. jw, czyli aż będzie klarowne.
3. Jak się sklaruje rzecz jasna.
4. Bzdura. Wino z jabłek jest takie samo jak każde inne i prawidłowo je przechowując możesz je trzymać tyle co każde inne wino.
Przekierowanie